Erasmus Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

12.01.2018

Üniversitemizde Erasmus+ programı kapsamında 11 AB ülkesinden 28 üniversiteye yapılabilecek öğrenci hareketliliği konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

Üniversitemiz Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğü Erasmus Ofisi tarafından birim koordinatörleri ve öğrenci işleri personeline yönelik Erasmus+ bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Üniversitemiz Rektör Yardımcısı, Dış İlişkiler Genel Koordinatörü Prof. Dr. Sedat Yazıcı üniversitelerdeki Uluslararasılaşma konusundaki çalışmalarının önemine vurgu yaparak, bu alanda gösterilen gayretlerin üniversitelerin büyümesine katkı sunduğunu söyledi.

Üniversitemizin 11 Avrupa Birliği (AB) ülkesinden 28 üniversiteyle 56 anlaşmasının bulunduğunu da kaydeden Yazıcı, “Bu konuda akademik birimlerimize ve Erasmus Koordinatörlerine önemli görevler düşüyor. Olabildiğince alternatif üniversite seçeneğini öğrencilerimize sunabilmeliyiz.” dedi.    

Gelen öğrenciler için sunulan derslerin çeşitliliğinin arttırılması gerektiğini de vurgulayan Yazıcı, “Gelen Erasmus öğrencisi üniversitemizde istediği dersi bulabilmeli. Bu konuda akademik birimlerimizin gayretlerini çok önemli buluyoruz. Hareketlilik sağlayan giden öğrencilerimiz de döndüklerinde üniversitemizde tam tanınırlık sağlanıyor. Bunlar öğrencilere sunulabilecek en önemli önceliklerimizdir.” diye konuştu.

Etkinlik kapsamında Erasmus Koordinatörü Uzm. Burçin Kef ise hareketliliklerle ilgili güncel gelişmeleri aktardı.  KA103 ve KA107 projeleri hakkında bilgi veren Kef, AB program ülkeleri haricinde diğer dünya ülkeleri ile de Erasmus projeleri geliştirerek üniversitemizin bu projeler ile tüm dünyaya açılabileceğini kaydetti.

Ayrıca Kef, 08 Ocak-23 Şubat 2018 tarihlerinde öğrenim ve staj hareketlilik başvuruları aldıklarını, 2018-2019 akademik yılında 50 öğrencinin öğrenim hareketliliğinden, 2017-2018 akademik yılı yaz döneminden itibaren de 32 öğrencinin staj hareketliliğinden yararlanabileceğini ifade etti.

Basın-Yayın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü

 

Bartın Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © 2016